Gentleman 21. storočia

Autor: Veronika Ferková | 19.5.2015 o 18:23 | Karma článku: 2,70 | Prečítané:  238x

Všade okolo nás sa v poslednom čase hovorí o tom, že gentlemeni už vymreli. Nepopieram, možno to tak vo väčšine prípadov je. Ale ja doma jedného gentlemana mám. A nie len jedného. Trúfam si povedať, že nie je jeidným na Slovensku.

         

           Priznávam, že mnoho chlapov často zabúda na maličkosti, ktorými by nám spríjemnili deň a vďaka ktorým by sme sa konečne po vyčerpávajúcich dňoch v práci a v kuchyni konečne cítili ako dámy hodné uznania a obdivu. Niekedy by úplne stačilo, keby ste po večeri, ktorú my pracne pripravíme umyli riad. Alebo keby ste nás nechali pozrieť si obľúbený romantický seriál bez poznámok o tom, že Vám opäť ujde veľmi dôležitý futbalový zápas, ktorého výsledok viete ešte pred tým, ako sa začne hrať. Alebo minimálne dúfate, že ten výsledok poznáte, keď plný odhodlania kráčate do Niké staviť na svojho favorita. A keď uvidíte v histórii prehliadania webové stránky plné oblečenia a topánok s mierne vyššími cenami, tak by ste sa z času na čas, pokojne aj častejšie mohli ponúknuť, že vy to teda z lásky k nám, alebo vlastne nášmu jedlu, zacvakáte.

Ak však obrátime meter z druhej strany, povedzme si úprimne, chlap, ktorý by v dnešnej dobe chcel byť gentlemanom to vôbec nemá jednoduché. Dámy, položme si ruku na srdce, nie sme to náhodou my, kto nedovolí chlapom byť aspoň na pár minút gentlemanmi? Ženy sú stále viac samostatnejšie. Dokážeme si samy otvoriť dvere, nakúpiť, šoférovať, vymeniť žiarovku alebo dokonca rezervu na aute. Zvládame toho oveľa viac, ako toho zvládali naše predchodkyne. A povedzme si, úprimne, koľko z nás dovolí chlapovi „pchať prsty do našich vecí?“ Už nie sme len „figúrkami“ ktoré sa zvŕtajú okolo sporáka a tancujú s metlou v ruke. Stačí, aby sme sa zapozerali za volant áut jazdiacich po našich cestách a porovnali to s minulosťou. Kedy v minulosti sa objavila žena v cestnej premávke? Maximálne tak na prechode pre chodcov. Dnes však ženy s väčšími problémami bravúrne zvládajú šoférovanie. Občas dokonca aj parkovanie. Dokážeme sa samé odviezť do obchodu, nakúpiť, nákup aj  zaplatiť, keďže niektoré z nás zarábajú dokonca viac ako ich krátkovlasejšie polovičky. Zvládame si ho samé aj priniesť domov. Muži to majú občas naozaj náročné, ak chcú v sebe prebudiť svoju mužnosť a získavať si naše srdce stále viac a viac gentlemanskými gestami.

         Ale aby som sa nezastávala len chlapov, stále im nechávame dosť veľa priestoru na to, aby ukázali, že sú chlapmi. Podržali nám dvere pri vchádzali do krčmy  reštaurácie, vstali ráno skôr a uvarili nám kávu, alebo nám cestou z práce, keď sa ponáhľajú kvôli večeri kúpili kvety. Nestačí, že na seba omylom vylejú toaletnú vodu Gentleman do nemenovanej značky. To z nikoho gentlemana nespravilo a trúfam si povedať, že už ani nikdy nespraví. Aj keď, jeden nikdy nevie, hlavne v dnešnej povrchnej a uponáhľanej dobe. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?