Vianoce sú čarovné!

Autor: Veronika Ferková | 22.12.2012 o 14:10 | (upravené 22.12.2012 o 14:19) Karma článku: 6,83 | Prečítané:  335x

V tomto hektickom a uponáhľanom svete si len málokto z nás nájde čas na chvíľku zastať a vychutnať si čaro okamihu. Naháňame sa za všetkým, všetko chceme mať. A v predvianočnom období sa to ešte zhoršuje. Chceme kúpiť čo najlepšie a najoriginálnejšie, ale aj najrahšie darčeky, aby všetci videli, že my si to môžeme dovoliť. Chcem mať najlepšie koláče, najkrajšiu výzodbu, najväčší stormček...Chceme všetko a o to podstatné prichádzame.

Z Vianoc už dávno nie sú sviatky očakávania, radosti a pokoja. Stali sa sviatkami stresu a aj hádok, sviatkami nervozity. Väčšina namiesto toho, aby sa na nich tešila, teší sa na to, kedy konečne skončia. Kedy už konečne odídu všetci známi, vyprázdni sa dom, alebo byt a všade všetko sa vráti do toho každodenného stereotypu. Toho stereotypu, ktorý za bežných okoloností tak nenávidíme.

Vianoce boli  a sú sviatkami, kedy sa stretávame s ľuďmi, ktorých nevidíme počas celého roka. Kedy sa udobríme aj s tými najväčšími nepriateľmi, lebo predsa sú Vianoce. A vtedy sú vetci ľudia milší, všetko je krajšie a aj v najväčších mrazoch je nám teplo. Lebo o tom Vianoce sú. Teda vlastne boli...

Dnes sú Vianoce materialistické. To, ako nás blízki majú radi meriame podľa toho, aký veľký a drahý dar nám kúpia. Naši priateľmi sú tí, ktorí majú najkrajšiu výzdobu. Zabúdame na tých, ktorí nám možno nedajú veľké a drahé dary, ale majú nás úprimne radi a nájdu si dosť času na to, aby nás vypočuli, aby nám zlepšili deň, vždy pre nás majú úsmev a milé slovo. Možno si stačí len uvedomiť, čo pre nás má skutočnú hodnotu, čo pretrvá a čo sa rýchlo stratí.

Nájdime opäť stratené čaro Vianoc. Vychutnajmje si spoločné chvíle pri stromčeku, zaspievajme si obľúbené koledy, vypočujme si, čo nové zažili naši blízki, oddýchnime si od povinností, zabudnime na každodenný stereotyp. Tešme sa z každej maličkosti, otvorme svoje srdcia, dávamjme, nie len prijímajme. A potom nám naozaj zažiaria očká ako malým deťom, keď dostanú to, po čom tak veľmi túžia. Vianoce sú čarovné!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?