Koniec dňa s Bohom

Autor: Veronika Ferková | 13.4.2012 o 20:49 | (upravené 13.4.2012 o 22:23) Karma článku: 11,14 | Prečítané:  839x

Aj dnes sa mi popri mojich povinnostiach podarilo stihnúť omšu. A som veľmi rada, že som ju stihla, lebo dnešná homília ma oslovila. A samozrejme, vždy ma poteší, keď môžem ukončiť deň v kostole, s Bohom. Poďakovať mu za všetko, aj za to zlé, čo sa mi počas dňa podarilo. Často aj prosím, aby mi ďalší deň vyšiel lepšie.

Dnešná homília ma oslovila svojím obsahom. Kňaz v nej rozprával o tom, že Boh má byť našou hlavnou myšlienkou. Že nemáme uprednostňovať svetské veci pred Bohom. A tak som sa zamyslela. Rozmýšľam, či neuprednostňujem svoje svetské starosti pred Bohom. Či náhodou neostanem radšej doma pri televízii, akoby som mala ísť do kostola.

Po dnešnej homílii som bola rada, že som prekonala možno aj svoju lenivosť a išla do kostola s túžbou stretnúť sa s Bohom. Veľkonočné obdobie je najlepšou príležitosťou dať Boha na prvé miesto v našom živote a odsunúť všetko ostatné, pominuteľné. Naučiť sa žiť svoju vieru skutočne a nie len povinnou svätou omšou. Boh je ten, ktorý nám dáva všetko, čo máme. On nám dáva naše radosti, víťazstvá. A preto si zaslúži byť na prvom mieste v našom živote. Nemajme myseľ zatienenú svetskými starosťami, ale zatieňme si ju Bohom. On je pre nás Ten Pravý.

Kristus nám spasil, zachránil pred večnou smrťou. My si na Krista častokrát počas dňa ani raz nespomenieme. Nevenujeme mu ani chvíľku svojho času. A On nám venoval svoj život.

Nezabúdajme, že Boh postavil na prvé miesto na svete nás, ľudí. Nie zvieratá, nie veci, nevenujme im preto väčšiu pozornosť, ako sebe navzájom. Starajme sa o zdravie svojich blízkych, nie o zdravie svojich zvierat. (Pravda, zvieratká sú fajn, ale ľudia sú dôležitejší. Omnoho!)

Postavme Boha na prvé miesto v našom živote. Všetko ostatné odsuňme nabok. Buďme skutoční veriaci. Končime a začínajme svoj deň s Bohom, ktorý nám dal život. Prosme a ďakujme Mu. Nezabúdajme, že sme na svete len preto, lebo On nás tu chcel mať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.


Už ste čítali?